Paulo Dybalát hivatalosan is bemutatta az AS Roma. Az argentin tiszteletére több ezer Roma-drukker gyűlt össze a Palazzo della Civiltà Italianánál, ez pedig láthatóan a játékost is meglepte, meghatotta. Ez adta az ötletet ahhoz, hogy összeszedjük a futball legemlékezetesebb játékos-bemutatásait.

Ha a világ legjobb játékosai csapatot váltanak, az bizony nagy dolog. Leginkább annak a klubnak, amely megszerezte az adott játékost, és még inkább azoknak a szurkolóknak, akik ennek a csapatnak szorítanak. Ilyenkor egyfajta ideges, de ugyanakkor pozitív bizsergés lesz úrrá a drukkereken, megelőlegezett bizalommal már azt vizualizálják, ahogy az a játékos – aki még pályára sem lépett a kedvenc klubjukban – majd rengeteg boldog pillanatot fog számukra okozni. A klubok a falkaszellem megerősítése érdekében és annak nyomatékosításáért, hogy bizony leigazoltunk egy sztárt sok esetben komoly eseményként tekintenek az új futballista bemutatására. Ilyenkor több ezer, de akár tízezer szurkoló is összegyűl, hogy köszöntse, éltesse azt a játékost, aki még be sem mutatkozott a drukkerek szeretett klubjában. Összeszedtünk néhányat a futballtörténelem legérzelmesebb, legemlékezetesebb játékos-bemutatásaiból.

Paulo Dybala

Semmiféle sorrend nincs, de Paulo Dybalával kell kezdenünk, akit úgy fogadtak a Roma szurkolói, mintha egy megváltó érkezett volna közéjük. És ez valamilyen szinten érthető, és várható is volt. Dybala teljesítménye ugyan hullámzó, de az a típusú futballista, akiért lehet rajongani, és hozzá hasonló kaliberű és stílusú játékost nagyon régen nem szerzett meg a Roma. Így tehát nem csoda, hogy a szurkolók felejthetetlen hangulatot teremtettek saját maguk és az argentin számára.


Kaká

A Real Madrid 2009-es nyári transzferszezonja mára már legendás lett, igaz, nem Kaká miatt. A brazil irányító aranylabdásként és a világ egyik legjobb futballistájaként hagyta el a Milant, és csatlakozott a Real Madridhoz 67 millió euróért, amivel a történelem legdrágább igazolása lett – néhány napig, de erről hamarosan bővebben. Kakát 55 ezer madridi drukker várta a Santiago Bernabéuban, óriási felhajtás, ünnep jellemezte a bemutatását. Később az óriási elvárásoknak nem tudott megfelelni, de a bemutatása így is emlékezetes a mai napig.

Cristiano Ronaldo

Kaká leigazolása és bemutatása viszonylag hamar háttérbe szorult. A Real Madrid nem sokkal a brazil megvétele után ismét megdöntötte a transzferrekordot, és 94 millió euróért megvette a Manchester Unitedtől Cristiano Ronaldót. Ronaldo drágább volt Kakánál, a prezentálása még grandiózusabb volt, összesen 75 ezer (más források szerint 80 ezer) szurkoló ment ki a bemutatására, ami a mai napig a legmagasabb szám egy ilyen eseményen. A többit meg ismerjük, a portugál a Real történetének egyik legkiemelkedőbb futballistája, gólrekordere lett, többek között négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját a klubbal.

Zlatan Ibrahimovic

A Real Madridról szólt a 2009-es nyár, de azért a Barcelonának is megvolt a maga nagy dobása: 70 millió euróért érkezett Zlatan Ibrahimovic az Intertől. A Camp Nouba 60 ezer katalán drukker látogatott ki, hogy megnézze, hogyan dekázgat és integet a világ egyik legjobb csatára. Ekkor nyilván elég kevesen gondolták, hogy Ibrahimovic mindössze egy szezont fog a Barcelonában futballozni, összerúgja a port Pep Guardiolával, és a következő nyáron már az AC Milan futballistája lesz.

Diego Maradona

Talán nem volt olyan futballista, akiért intenzívebben tudtak rajongani (majd utálni őt) a drukkerek. Maradona és a Napoli-szurkolók viszonya pedig egészen legendás. Az argentin 1984-ben egy szenvedős barcelonai két év után igazolt Nápolyba. Semmit sem tudott a klubról, kábé mindegy volt, hova megy, csak meneküljön Barcelonából. Nápolyban aztán 65 ezer (más források szerint 80 ezer) drukker várta, és már a bemutatása során istenként szerették. Később ez a ragaszkodás és a szeretet még intenzívebb lett, amikor Maradonával bajnok lett a Napoli, a távozása azonban végül csúfos volt. Utána ezt Maradona és a nápolyiak is elfelejtették, és csak a csodálat maradt.

Fernando Torres

El Nino, azaz A kölyök az egyik legnagyobb csatárígéretként távozott az Atlético Madridtól 2007-ben, majd egy önmagát kereső játékosként tért vissza nyolc évvel később. Az Atleti szurkolói természetesen a visszatérésekor is imádták, ezt bizonyítja, hogy 50 ezer fanatikus ment ki a stadionba, amikor hazatért Torres. Rá tehát nem igaz a címbeli megfogalmazás, hiszen őt úgy imádták, hogy korábban már rengeteg fontos gólt lőtt az Atléticóban.

Neymar

Neymar már egészen fiatal kora óta különlegesnek számít, és már akkor a világ egyik legismertebb futballistája volt, amikor még Brazíliában játszott. 2013-ban 88 millió euróért vette meg a Barcelona, és bár a Barcának akkor többek között egy Messije is volt, Neymar érkezését óriási várakozás előzte meg Barcelonában. 57 ezer drukker ment ki a stadionba, és nézte, ahogy a Camp Nouban először fut ki Barca-mezben Neymar. A búcsú már nem volt ennyire pozitív, 2017-ben 222 millió euróért igazolt a Paris Saint-Germainbe az a Neymar, akiről érkezésekor sokan azt gondolták, hogy a Barcelonában fog kiteljesedni, és a Messi-Ronaldo dominancia után a világ első számú futballistája lesz. Ez végül nem történt meg, és most már olyan sok esély nincs is rá.

Eden Hazard

Hazard 2019-ben igazolt a Real Madridhoz, és ő is megkapta a szupersztároknak járó fogadtatást. Akkoriban ebben semmi meglepő nem volt, a belga szélső az angol bajnokság egyik legjobbjaként igazolt a Realhoz, azért hogy betöltse a Cristiano Ronaldo távozása után keletkezett űrt. 50 ezer szurkoló előtt mutatták be, és eddig valószínűleg ez volt a madridi karrierje egyik legboldogabb pillanata. Mert ami azután jött, már nem volt ennyire örömteli: folyamatos sérülések, kevés játék és kiegészítő szerep jutott Hazard-nak a Realnál az elmúlt három évben.

Ez is érdekelhet:

A futballtörténelem legpocsékabb átigazolásai

Összeszedtük a futballtörténelem néhány legendásan pocsékul sikerült átigazolását.

Nyolc ismert futballista, aki a partizást sem vette félvállról

Hozunk egy listát ismert, nagyon tehetséges, akár korszakos játékosokról, akik nemcsak a pályán adtak bele mindent, hanem az éjszakában is. Sőt, esetenként a fókusz inkább a bulizáson volt, nem pedig a focin.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

„Guardiolának emberileg voltak gondjai”

További cikkeink a témában
Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés