Lékai Máté elhagyta a Veszprémet, a Ferencvárosban folytatja karrierjét.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A 147-szeres magyar válogatott irányító néhány napja jelentette be, hogy elhagyja a Veszprémet, miután közös megegyezéssel szerződést bontott a klubbal.

Lékainak megvan az új csapata is, az irányító kétéves szerződést kötött a Ferencvárossal.

Az FTC új igazolása már nyilatkozott is a fradi.hu-nak:

„Mindenképp szerettem volna játszani, és a válogatott segítségére is lenni, a Ferencváros vezetői pedig egy nagyon ambiciózus tervet vázoltak fel nekem, ezért döntöttem a Fradi mellett. Igyekszem a tapasztalatomat átadni a fiataloknak, én nagyon nyitott vagyok erre, remélem, hogy ők is. De nem csak a mentor szerepet szeretném itt betölteni, nagyon szeretnék jól játszani, egyáltalán nem levezetni jöttem ide, hanem, hogy minél jobb formába kerüljek, segítsem a Ferencvárost, a válogatottal pedig kijussunk a párizsi olimpiára”

– mondta a 34 éves játékos.

Lékai korábban a PLER, a Pick Szeged és az RK Celje játékosa volt, 2014 óta játszott a Veszprémben, négy magyar bajnoki címet és hat Magyar Kupát nyert a csapattal. 2019 és 2021 között csapatkapitánya volt a veszprémi csapatnak.

Utolsó másodperces góllal nyerte meg a bajnokságot a Szeged

Egy egészen őrületes hajrá után, Veszprémben lett bajnok a Pick Szeged.

(Fotó: fradi.hu)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
22% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés