Az angol Ligakupában már a nyolcaddöntőben összekerült a Liverpool és az Arsenal, és ha már így alakult, lejátszották a szezon meccsét.

Klopp és Emery is tartalékos csapatot küldött harcba a legkevésbé fontos kupasorozatban, viszont így a mellőzött játékosok odatették magukat. Leginkább persze a támadók, a védelmek és a kapusok nem lesznek megdicsérve – a végeredmény ugyanis 5–5 lett. A Liverpool végül tizenegyesekkel jutott tovább, a vörösök mind az ötöt bevágták, Dani Ceballos lövését viszont Kelleher kiütötte.

Az egészen vibráló, látványos rendes játékidőben az utolsó négy gól egészen szenzációs volt. Oxlade-Chamberlainnek az 58. percben, 2–4-nél sült el a lába.

A sérülésből visszatérő angol mostanság csak ilyen gólokat képes rúgni.

Aztán jött az egyenlítés a 62. percben, Origi lefordulása klasszis csatármegoldás volt, utána pedig nem finomkodott. Parádés.

Sokáig nem örülhetett a 'Pool, hogy felállt, mert a 70. percben Willock szétlőtte a kapujukat.

A 94. percig úgy tűnt, ez már elég lesz az Arsenalnak, de Origi még tartogatott egy zseniális kapásgólt, félfordulatból.

Angol Ligakupa, nyolcaddöntő

Liverpool–Arsenal 5–5 (2–3) – 11-esekkel 5–4

(Fotó: Laurence Griffiths/Getty Images)

Légy résen, mert épp valami fontos történik!

Napokon belül új magazint indítunk, tarts velünk a nulladik pillanattól! November elején startol a Raketa.hu, a Player-csoport jövőmagazinja, melyben veletek együtt keressük a válaszokat az előttünk álló évek nagy kérdéseire!

Kiemelten foglalkozunk az autózás/közlekedés forradalmával, az okosotthonokkal, a klímakérdéssel, megújuló energiával, a legizgalmasabb, éppen zajló társadalmi változásokkal és rengeteg termékkel és szolgáltatással, ami pillanatokon belül ránk töri az ajtót!

Ha szeretsz jó időben jó helyen lenni, kövesd be a Rakéta Facebook-oldalát, hogy azonnal tudd, ha kilőttük a magazint!