A Rómából igazolt Szalah szanaszét szedte a Romát. De az esély mégis megmaradt! Pazar meccs volt.

Egészen húsz percig tudott lépést tartani a Roma a Liverpoollal az Anfielden, aztán Oxlade sérülése felrázta a Poolt. Majd jött az egyiptomi isten, Mo Szalah és rúgott egy akkora gólt, hogy a lelátón ülő Totti is elismerően biccentett. 1–0

Még az első félidőben duplázott az egyiptomi, a lassan szokásossá váló átpöttyintéssel. 2–0

Ezzel Szalah már 43 gólnál tart ebben a szezonban, Ian Rush 47 gólos csúcsa elérhető közelségben. Persze ezzel nem elégedett meg az előző szezonban még a Romában játszó támadó, adott két gólpassz is.

Előbb Manénak. 3–0

Majd Firminónak. 4–0

Két gól, két gólpassz, elintézte előző csapatát. De még nem volt vége, mert Firmino is duplázott, a gólpasszkirály Milner szögletét fejelte be. 5–0

Ennek ellenére a Roma nem adta fel, de hát ezt már a Barcelona ellen is bizonyították, nagy szíve van Di Francesco csapatának. Dzeko kihasználta Lovren gyermeki hibáját és bevágta a rövidbe. 5–1

A 85. percben még kaptak egy ajándéknak tűnő tizenegyest is, Milner igencsak leszorított kezét lőtték el közelről. A tizenegyest Perotti lőtte be. 5–2

Így még lesz értelme a visszavágónak, azonban a zseniális Klopp nem fogja eltaktikázni a visszavágót. Eszméletlenül jól összerakta ezt a csapatot.