A lehető legrosszabbkor jött a norvég menedzser első veresége az MU-val: a BL-nyolcaddöntőben a tartalékos PSG nyert az Old Traffordon, elég simán.

A Man. Uniteddal szemben a PSG-nek nem voltak túl jó hetei, előbb Neymart, majd Cavanit veszítette el a párizsi klub, így kellett Manchesterbe utazni a BL-nyolcaddöntőre.

Tuchel mester fel is rakott hat védőt, mert ugyan leigazolták a középpályára Paredest, mégis a brazil védő, Marquinhos játszott Verratti párjaként. Dani Alvest is feltolta a középpályára, Neymart Draxler, Cavanit pedig Mbappé helyettesítette.

Ennek ellenére nem játszottak alárendelt szerepet, mit több, teljesen megfojtották a Solskjaerral még veretlen vörös ördögöket. Az első félidő ennél fogva meglehetősen pocsék volt, rengeteg pontatlansággal és felesleges durvaságokkal.

A második félidőre két cserét is el kellett lőnie Solskjaernak, Martial és Lingard is megsérült, aztán annyira szétestek, hogy a PSG gyorsan szerzett két gólt, eldöntve a meccset, és talán a továbbjutást is. Az 53. percben az egykori MU-s, Di María szögletét Kimpembe rúgta be. 0–1

Hét perc múlva pedig jött egy gyilkos kontra, aminek a végén Mbappé belsőzött el De Gea mellett. A gólpassz ismét Di Maríáé. 0–2

Hogy teljesen legyen a Man. United csődje, Pogbát még ki is állították, vagyis a visszavágón nélküle kellene fordítani.

A kétgólos győzelem is a Manchesternek volt hízelgő, természetesen De Gea mentette meg őket a nagyobb vereségtől. Tuchel lejátszotta Solskjaert a taktikai táblán, így tizenegy tétmérkőzés után megvan az első veresége a norvégnak.

Bajnokok Ligája, nyolcadöntő, első mérkőzés

Manchester United–PSG 0–2

AS Roma–FC Porto 2–1

(Fotó: Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán