Már nem Märcz Tamás a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

A Magyar Vízilabda Szövetség hétfői ülésén született meg arról a döntés, hogy a jövőben nem Märcz Tamás lesz a férfi pólóválogatott szövetségi kapitánya.

A döntésről a waterpolo.hu számolt be, Märcz távozása nem meglepetés, miután a férfi válogatott a nemrég véget ért hazai rendezésű világbajnokságon csak a hetedik helyen zárt.

A magyar csapatot sokan a győzelemre is esélyesnek tartották, az érem kis túlzással elvárás volt, de végül a legjobb négybe sem jutott be a válogatott.

Vári Attila, az MVSZ elnöke elmondta, hogy „a sportág kiemelkedően eredményes múltja és hungarikum-jellege következtében az elvárások is magasabbak a sportággal szemben, ami más sportágakban elismerésre méltó, az a vízilabdában már magyarázkodásra adhat okot”írja a waterpolo.hu.

Märcz Tamás öt és fél éven át volt a válogatott szövetségi kapitánya, a vezetésével 2017-ben vb-ezüstöt szerzett a csapat, két évvel később negyedik lett a világbajnokságon, a tavalyi olimpián bronzérmes lett Magyarország.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

A veresége után már nem a Fradi az esélyesebb a továbbjutásra

Négy gólt vágott a BL-ben, meg is választották a forduló legjobbjának

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Divat, design, beauty, gaming – A legjobb magyar alkotókat keresik
Hirdetés