Máté Csaba kiemelte az alázatot és szerénységet, ami mostanság hiányzott a Fradiból. Minden szinten.

A Fradi hazai pályán 4–0-ra verte az ír Shamrock Roverst a Konferencialiga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén, ami a múlt heti KÍ elleni 0–3 után nagyon fontos siker volt.

Visszatért az élet a Fradiba, kiütötte ír ellenfelét

Egy hét alatt gyökeres változáson ment keresztül a Ferencváros, nyert is.

Az FTC (ideiglenes?) edzője, Máté Csaba is azt emelte ki a meccs után, hogy inkább mentálisan kellett felkészülni a meccsre.

„Az eredmény abszolút pozitív. Kicsit feszülten kezdtünk, de utána jól kontrolláltuk a mérkőzést. A vezetőgól előtt is voltak helyzeteink, jó beadásaink, veszélyesek voltunk a kapura. Harminc, harmincöt percig domináltunk, jöttek a gólok is, ez önbizalmat adott a játékosoknak. Fontos, hogy a szurkolókat is magunk mellé tudtuk állítani, a támogatásuk fontos volt, hogy tudjuk tartani a tempót. A második félidőt is góllal kezdtük, ami talán még jobban megtörte az íreket. Később is volt még lehetőségünk a gólszerzésre, de

a legfontosabb most az alázat, szerénynek kell maradni, mert a múltkori pofon elég nagy volt.

Sokk volt a játékosok számára is, ami történt, megviselte őket, ezt az edzéseken is lehetett érezni. Ezt szerettük volna oldani a mögöttünk hagyott héten, bizonyos dolgokat próbálunk elmagyarázni nekik.

Fontos volt, hogy higgyenek magukban, csapatként funkcionáljanak a pályán, azt gondolom, hogy ezt megvalósítottuk.

A forgatókönyv hasonló volt, mint a múltkori mérkőzésen. Egy kicsit talán kompaktabban játszott a Shamrock, mint tavaly, erre jó válaszokat tudtunk adni, most is volt sok helyzetünk. Nekem mindkét meccs tetszett.”

Ha nem sikerül Máténak, délszláv edző érkezhet a Fradihoz?

A pletykák nem csillapodnak, elég sok név kerül elő mint edzőjelölt. Délszláv szakemberek hideg leheletét érezheti a tarkóját Máté Csaba.

(Fotó: MTI; forrás: Csakfoci)