Továbbra sem megy túl jól a Fradinak a nemzetközi mezőnyben, most hazai pályán csak egy gól nélküli döntetlent futotta a lényegesen esélytelenebbnek tűnő bosnyák Borac Banja Luka ellen.

Az Európa-liga selejtező utolsó fordulójában már az csoportkör a tét, márpedig a Fradinak ez egy rendkívül fontos lépés, ha már a Bajnokok Ligájáról lemaradt. És bár az UEFA Konferencialiga csoportköre sem rossz eredmény, de határozottan csalódás lenne.

A Groupama Arénában rendezett találkozón a Fradi ugyan mezőnyfölényben játszott, de a támadójáték igencsak impotens volt, így komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani Vargáék. A Banja Luka pedig kapura szinte teljesen veszélytelen volt. Ment előre a magyar bajnok, de lassan és pontatlanul játszott, amit a drukkerek is megelégeltek, és a hosszabbításban már szólt kurva gyenge rigmus.

(MTI)

A 95. percben a Fradi majdnem lemásolta a hétvégi Újpest elleni derbit, ám ezúttal Maiga beadása után Kady Borges fejesét bravúrral védte Manojlovic. Így maradt a 0–0.

• Európa-liga selejtező, 4. (utolsó) forduló, első mérkőzés:
  • Ferencváros–Borac Banja Luka 0–0

Pascal Jansen határozottan nem volt elégedett:

„Mindig saját magunkat kell figyelnünk, a ritmus, a tempó egyértelműen nekik kedvezett ma este.

Túlságosan lassan fociztunk, nem tudott így kijönni az a minőségbeli különbség, amire mi képesek vagyunk. Minden sokkal alacsonyabb szinten ment és tovább tartott, mint ahogyan megszokhattuk.

Volt pár pillanat, ahol akár ki is alakíthattunk volna különbséget, gólt szerezhettünk volna, de a kapusuknak jó napja volt.

Nem volt ez elég jó teljesítmény tőlünk. Támadásban kell fejlődni, a játék sebességében, hogy a támadóink jobb helyzetbe kerüljenek.

Mindenképpen elemezni fogjuk a széleken az egy az egy elleni szituációkat, de a tempó túlságosan lassú volt a mi elvárásainkhoz képest. Abszolút nem láthattuk azt, amit szerettünk volna.”

A visszavágót egy hét múlva rendezik, a párharc győztese a második számú európai kupasorozat főtábláján folytatja, míg a vesztes a Konferencia-ligába kerül.

(Fotó: Ferencváros / X)

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét