Csipes Tamara áll a lista élén, ő több mint 110 millió forintot kap a három érméért.

A magyar küldöttség hat aranyat, hét ezüstöt és hat bronzot nyerve összesen 19 éremmel zárta a párizsi olimpiát – ezzel a 14. helyetn végzett az éremtáblázaton. Magyarországon, akárcsak a legtöbb országban az érem mellé pénzjutalom is jár, sőt nálunk az első nyolc helyezett részesül állami anyagi juttatásban méghozzá a következő eloszlásban:

8. hely: 3,08 millió forint
Párizsban Csipes Tamara volt a legeredményesebb magyar sportoló: a 34 éves kajakos két ezüstöt és egy bronzot szerzett, így ő kapja a legnagyobb pénzjutalmat, ami 110,89 millió forintot jelent számára.

Mutatjuk az olimpia legjobban teljesítő magyar versenyzőit (a 444 összegzése alapján) – a lista nem teljes:

1. Csipes Tamara (kajak, egyes ezüst, páros ezüst, négyes bronz): 110,89 millió forint

2. Milák Kristóf (úszás, pillangó 100 méter arany, 200 méter ezüst): 94,27 millió forint

3. Gazsó Alida (kajak, páros ezüst és négyes bronz, egyes 6. hely): 84,16 millió forint

4. Andrásfi Tibor (vívás, férfi párbajtőr-csapat arany és 4. hely egyéniben): 78,65 millió forint

5. Fojt Sára és Pupp Noémi (kajak, páros bronz és kajak négyes bronz): 64,7-64,7 millió forint

7. Kós Hubert (úszás, 200 hát arany, és 8. hely a 4x100 méteres gyorsúszó váltóban): 58,8 millió forint

8. Betlehem Dávid (úszás, nyílt vízi 10 km bronz és medencés 1500 m 4. hely): 56 millió forint

9. Márton Viviana (taekwondo arany a 67 kilósok között): 55 millió forint.

9. Gulyás Michelle (öttusa arany): 55 millió forint

9. Rasovszky Kristóf (úszás, nyílt vízi 10 km arany): 55 millió forint

9. Siklósi Gergely, Koch Máté és Nagy Dávid (vívás, férfi párbajtőr-csapat arany): 55-55 millió forint

15. Nádas Bence és Tótka Sándor (kajak, kettes ezüst, négyes 7. hely): 45,54-45,54 millió forint

17. Varga Ádám (1000 méter kajak egyes ezüst): 39,27 millió forint

18. Halász Bence (atlétika, kalapácsvetés ezüst): 39,27 millió forint

18. Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád és Rabb Krisztián (vívás, kardcsapat ezüst): 39,27-39,27 millió forint

23. Major Veronika (sportlövészet, sportpisztoly bronz, légpisztoly 8. hely): 35,43 millió forint

A 444 megjegyzi, hogy „Losonczi Dávid például jótékony célra ajánlotta fel a számára csalódást jelentő ötödik helyért járó 15,73 milliós jutalmat”, míg „a bokszszövetség pedig Hámori Luca ötödik helyért járó díját pótolta ki 15,73 millióról 32,35 millióra, mert Iman Heliffel bokszolt.

(Forrás: 444, fotó: Team Hungary)

Most megnézheted az összes magyar éremszerzőt a párizsi olimpiáról

Befejeződött a párizsi olimpia, amelyen Magyarország az éremtáblázat 14. helyén zárt. Összefoglaljuk az elmúlt bő két és fél hetet, megmutatjuk az összes magyar érmest.

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét