A Bild szerint összeveszett Szalai Ádám és a Mainz klubvezetése.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Megírtuk mi is, hogy a Mainz kitette keretéből Szalai Ádámot. A hivatalos közleményben azt írták, a magyar válogatott csatára már nem szerepel a klub sportszakmai terveiben, ezért lehetetlen, hogy megfelelő mennyiségű játékperchez jusson. A Kicker azt írta, hogy Szalai nem volt eléggé fitt, ezért kell mennie.

Az M4Sport a Bildre hivatkozva viszont teljesen más okot említ.

A német lap információja szerint Szalai Ádám és a Mainz sportigazgatója összeveszett, bérvita miatt távozik a játékos.

A forrás szerint a Mainznál tavasszal a koronavírus-járvány miatt csökkentették a játékosok fizetését, a klubvezetés azt ígérte, hogy a futballisták megkapják a pénzüket, ha a klub ismét jobb helyzetbe kerül. Ez egyelőre nem történt meg. A Bild azt írja, hogy Rouven Schröder sportigazgató beszélgetést kezdeményezett a játékosokkal, ezen a megbeszélésen veszett össze Szalai Ádámmal. A hírek szerint Szalai hevesen követelte, hogy a szerződések alapján jár a játékosoknak az előre meghatározott összeg. A németek szerint ez az ok, amiért elküldte Szalait végül a Mainz.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés