A Debrecenben zajló országos bajnokság amolyan bemelegítés a júliusi úszó világbajnokság előtt.

Miközben a legismertebb úszóinknak inkább ráhangolódás, egy aprócska fejezet ez a verseny a maratoni edzésekkel tűzdelt hétköznapokban, jó látni néhány új nevet, akikre érdemes lesz figyelni - akár már az idei budapesti úszó vb-n!

A nagykanizsai Molnár Flórára például biztosan. Az alig 19 éves lány 2014-ben már nyert magyar bajnokságot 50 méter gyorson, ugyanebben a számban ifjúsági Európa-bajnokságon negyedik, 100 méter gyorson hetedik lett.
2016 júliusában teljesítette az olimpiai kvóta szintet is 50 méter gyorson, Rióban végül 25.07 másodperccel a 25. időt érte el a 88 fős mezőnyben.

De nagyon úgy fest, hogy a kanizsai lány nem elégedett meg az eredményekkel, hiszen a debreceni ob-n újra bizonyított.

Először a nyitónapon, Hosszú Katinkát is megelőzve lett bajnok 50 méter gyorson 25,41 másodperces eredménnyel, majd csütörtökön 50 méter pillangón húzta be az első helyet 26,71-gyel.

Ha így folytatja, minden napra jut egy jó eredmény, mert a szerdai és csütörtöki országos bajnoki címek mellé pénteken behúzott egy harmadikat is: 100 méter gyorson bronzérmes lett Hosszú Katinka és Verrasztó Evelin mögött.

Flóra a jelenlegi állás szerint biztos résztvevője a budapesti nyári vizes vb-nek, de hogy ne csak az ő eredményeit említsük, Késely Ajna is jókora meglepetést okozott 400 gyorson 4:06.64-es idejével és egyben győzelmével.

Gratulálunk nekik, büszkeség látni egy újabb remek úszógenerációt!

(fotó: Facebook/Magyar Úszó Szövetség - Magyar úszóválogatott)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

10 sztori, ami miatt felejthetetlen marad a 2026-os téli olimpia

Senki sem tudta megközelíteni a norvégokat az éremtáblázaton

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
9% Kevesebb mint egy éve
20% 1-3 éve
21% 4-7 éve
12% 8-10 éve
39% +10 éve