Thomas Müller azt nyilatkozta, a San Marino elleni vb-selejtezőnek nem sok köze volt a profi futballhoz. San Marino Olimpiai Bizottságának szóvivője ezt követően válaszolt a német világbajnoknak.

A németek 8–0-ra verték San Marinót, Müller szerint az ilyen meccseknek nincs sok értelme, mert egyszerűen túl nagy a tudásbeli különbség a csapatok között, és ilyenkor a sérülésveszély is nagyobb.

Majd Alan Gasperoni szóvívó nyílt levélben válaszolt. És nem finomkodott:

„Ez a mérkőzés megmutatta, hogy még egy olyan gyenge csapat ellen is, mint a miénk, nem tudsz gólt szerezni, s ne mondd, hogy nem voltál frusztrált, amikor Simoncini (a kapus) hárított ellened.”

Majd emlékeztetett arra, hogy a helyi gyerekeknek hatalmas élmény volt látni a világbajnokot futballozni, és a meccs bevétele segít San Marinónak a futballal kapcsolatos infrastrukturális fejlesztésekben.

Az igazán kemény beszólást a levél végére hagyta:

„Számomra az is világossá vált most, hogy viselhetitek a leggyönyörűbb futballmezt, mindig is azok lesztek, akik fehér zoknit húznak a szandáljukhoz.”

(MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Rooney vitamin helyett Viagrát adott korábbi csapattársának

A Lakers sztárja olyan ligába lépett be, ahol egyedül Michael Jordan járt korábban

Mbappé elárulta, hogy szerinte melyik a legkönnyebb poszt a futballban

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés