A korábbi hétszeres Grand Slam-győztes Mats Wilander Rafael Nadalról beszélt, miután a spanyol ismét megsérült.

A 22-szeres Grand Slam-győztes Nadal hosszú hónapokat hagyott ki sérülés miatt, majd a visszatérése után ismét megsérült, így a 2024-es Australian Openről is visszalépett.

A korábbi hétszeres Grand Slam-győztes, jelenleg az Eurosport szakértőjeként dolgozó Mats Wilander a spanyol teniszezőről és annak esetleges visszavonulásáról beszélt, miután kiderült, Nadal nem lesz ott az év első Grand Slamjén:

„Azt szeretném, ha Nadal akkor vonulna vissza, amikor ő úgy gondolja, hogy itt az ideje a búcsúnak, nem akkor, amikor rákényszerítődik a visszavonulásra.

Jó lenne egészségesnek látni, a Roland Garroson játszani látni, ahol nyerne néhány meccset, és egy méltó ellenféltől kapna ki. Győzze le egy fiatal játékos, esetleg Djokovic. Reménykedünk a csodákban, de a csoda talán nem következik be.

Jó volt látni őt játszani Brisbane-ben a sérülése után, látni a szenvedélyét, látni őt úgy izzadni, ahogy senki sem képes. Szerintem ez lesz az emlékem vele kapcsolatban, és nem a közlemény, amelyben bejelenti, hogy nem indulhat az idei Australian Openen.

Nadal minden idők egyik legnagyszerűbb játékosa, és talán a profi tenisz történetének legfontosabb teniszezője”

– mondta a korábbi svéd klasszis.

Ez is érdekelhet:

Valkusz Máté bravúrja után először lesz három magyar teniszező az Aus. Open főtábláján

Valkusz Máté nagyszerűen játszva nyert a selejtező harmadik fordulójában, ott lesz az Australian Open főtábláján.

(Fotó: Getty Images; via Eurosport)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Mosolyogva tölti az autód a magyar fejlesztésű Voltie

A Fradi edzője az El-sorsolás előtt: Senkitől nem kell félnünk, fantasztikus csapatunk van

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
6% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
20% 4-7 éve
13% 8-10 éve
44% +10 éve
Filmek, amiket egy pillantásból felismerünk – Vagy mégsem?
Hirdetés