A Real Madrid nyerte a 2024-es spanyol Szuperkupát.

Szaúd-Arábiában, Rijádban találkozott a Real Madrid és a Barcelona a spanyol Szuperkupa döntőjében. Egy évvel ezelőtt meggyőző játékkal a katalánok nyertek, most viszont megfordultak az erőviszonyok: magabiztosan,

4–1-re nyert a Madrid.

A Barcelonának gyakorlatilag esélye sem volt, tíz perc után már kétgólos hátrányban volt Xavi csapata. A védelem pocsékul kezdett, ezt használta ki Vinícius Junior, a brazil duplájával vezetett a Real Madrid. Lewandowski félóra elteltével szépített egy látványos kapáslövéssel, félidőben végül 3–1 volt az állás, Vinícius tizenegyesből ért el mesterhármast. A második félidőre egy gól és egy piros lap jutott, előbbit Rodrygo szerezte, utóbbit Araujo kapta.