Egyre erősebbek azok a hangok Lengyelországból és Törökországból, hogy a két magyar válogatott napokon belül Kínába igazolhat.

Két nagyon különböző esetről van szó, ugyanis amíg Nikolics Nemanját azért vinnék Ázsiába, mert remekül játszik, addig Dzsudzsákot azért, mert nem jól, és még a csapat is nagyon szarul áll anyagilag.

Nikolics Európa egyik legjobb góllövője pillanatnyilag, 23 gólt szerzett eddig a bajnokságban, így semmi meglepő nincs abban, hogy – a Przeglad Sportowy sportlap szerint – hétmillió dollárt (kb. 6.25 millió euró) ajánlottak érte Kínából, ahol gyakorlatilag korlátlan pénz ömlik a fociba. Niko ugyan egyértelműen kimondta, hogy sehova sem akar menni nyár végéig, bajnok akar lenni, gólkirály, aztán majd az Eb után jöhetnek az ajánlatok, lehetőleg Nyugat-Európából.

Csakhogy ez a pénz nagyon sok (annyira, hogy lengyel csúcs lenne: Adrian Mierzejewskit 5.25 millió euróért vette meg a Trabzonspor 2011-ben), és egyáltalán nem biztos, hogy a Legia Warszawa ellen tud neki állni, ami kellemetlen szituációt fog szülni: eladnak valakit úgy, hogy ő nem akarja, és oda, ahova nem akar menni. Pénzért.

Lehet, hogy kár volt ennyi gólt rúgnom, mert így felhívtam magamra a figyelmet…

Ennek az emberkereskedelemnek esett áldozatul Alex Teixeira is, aki Liverpoolba ment volna, de a Sahtar Kuangcsouba küldte.

Aggódhatunk, nehogy így járjon Nikolics is, aki ugyan zsákszámra vinné a pénzt, de szerencsére ő még inkább a karrierben gondolkodik.

Nem úgy Dzsudzsák, aki már nemigen gondolkodhat ilyenben, hacsak az Eb-n nem domborít valami emlékezeteset. Merthogy a Bursasporban nem sikerült, így most ott tartanak a törökök, hogy fél év után elpasszolnák inkább, mert Bali sokat keres, nekik meg rémesen fogy a pénzük. A Bursasporhoz közeli bursaspordabugun.com és bursahakimiyet.com.tr is arról írt, hogy a klub elnökségi ülésén döntés született Dzsudzsák Balázs és Tom De Sutter ügyében. Az alul teljesítő (13. hely) és túlköltekező csapat megszabadulna a nyáron szerződtetett két légiósától, kínai vevőt keres számukra. Dzsudzsinak meg úgyis az a fontos, hogy rendszeresen játsszon, és ez momentán a Bursasportban nem garantált.

Kínában még nem kezdődött el a bajnokság, az átigazolási időszak február 26-ig tart, pénz meg nem akadály. Izgulunk.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

50 éves lett a Rakéta, minden idők legnagyobbja

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés