Három negyedig tudta tartani a lépést a magyar válogatott az Egyesült Államokkal, a vége szoros lett, de a bravúros fordítás nem jött össze.

Története ötödik világbajnoki döntőjét játszotta a dohai vizes világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott. A magyar csapat legutóbb 2005-ben lett világbajnok, döntőt utoljára két éve a hazai vb-n játszott, akkor 9–7-re kikapott attól az amerikai válogatottól, amely most is az ellenfele volt, és amely a legutóbbi kilenc vb-ből hatot megnyert.

Nem indult jól a finálé, az esélyesebb amerikaiak gyorsan elhúztak három góllal, ezután jött Garda Krisztina és a magyar válogatott első gólja. Az első negyed végén eggyel vezetett az USA, a második magyar gólt Parkes dobta.

A második negyedben hárommal is elhúzhattak volna az amerikaiak, de helyette ismét feljött egy gólra Magyarország Faragó góljával, félidőben is eggyel vezetett az Egyesült Államok, 5–4 volt oda.

A harmadik negyed elején négyszer is egyenlíthetett volna Magyarország, de az emberelőny ellenére sem sikerült feljönni ikszre. Az ötödik lehetőségét már kihasználta a magyar csapat, Gurisatti találata után 5–5 volt az állás a negyed végén, kapott gól nélkül hozta le a harmadik nyolc percet Mihók Attila csapata.

Vályi Vanda negyedik alkalommal is elhozta a labdát, a negyedik negyedet is Magyarország kezdhette, gólt azonban az USA szerzett, Fattal talált be. Ezután ismét jött egy emberelőnyben eladott magyar labda, majd egy újabb amerikai gól, négy és fél perccel a vége előtt kettővel vezetett az Egyesült Államok válogatottja, négy perccel a vége előtt pedig már hárommal. Keszthelyi Rita góljával sikerült feljönni mínusz kettőre, majd Garda góljával egyre, de a bravúros fordítás nem sikerült.

A végeredmény 8–7 lett, az Egyesült Államok nyerte a világbajnoki döntőt, Magyarország a két évvel ezelőtt vb-hez hasonlóan ezúttal is ezüstérmes lett.