A nőknél és a férfiaknál is magyar futó nyerte a Spartathlont, a férfiaknál ráadásul kettős magyar siker volt.

A legendás 246 kilométeres görögországi futóversenyen a nők mezőnyében Maráz Zsuzsanna nyert. A magyar futó 227 kilométernél állt az élre, és onnan már nem tudta senki megelőzni.

Spartathlon Magyar Csapat

Maráz Zsuzsanna a Spartathlon női győztese! 27 óra 16 perc 26 másodperc az ideje, összetettben a 8. helyen ért be! Ezzel kétszeres női győztes, és a magyarok elhozták a férfi és a női 1. helyet is!...

A férfiaknál Bódis Tamás győzött, egy lassabb kezdés után fokozatosan erősített, végül magabiztosan nyerte meg a versenyt. A második helyen Csécsei Zoltán ért célba, ő is a remek hajrájának köszönheti leginkább a kiemelkedő eredményét.

Tomi Spártában, most! MEGNYERTE! 23 óra 29 perc 32 másodperccel Bódis Tamás, Spartathlon győztes!

(Kiemelt fotó: csupasport.hu)