Pascal Jansen nem volt teljesen elégedett a csapata játékával, elmondta, hogy épp az ilyen meccsek miatt edzenek kőkeményen.

A Ferencváros 210 percig szenvedett a Borac Banja Luka ellen, és csak a tizenegyespontról tudott betalálni a bosnyákoknak, de ez végül elég lett az El-főtáblához.

210 perc küszködés után Európa-liga-csoportkörös a Fradi

A Ferencváros csak a tizenegyespontról tudott betalálni, de ez végül elég lett az El-főtáblához. Az FTC sorozatban hatodszor főtáblás, ebből negyedszer az Európa-ligában.

A kínlódós továbbjutás után Jansen mester értékelt, és elárult egy titkot is.

„Megérdemelten jutottunk tovább, bár nem ez volt életünk legjobb meccse. A Borac nagyon megnehezítette a dolgunkat, képes volt megzavarni a játékunkat, aztán jött az a szerencsés szöglet, amiből betaláltak. Szerencsére jött egy tizenegyes, amivel sikerült egyenlítenünk, a továbbjutást pedig kiharcoltuk a tizenegyespárbajban.

A játékosok gyakran néznek rám, hogy hogyan edzünk, milyen keményen, intenzíven és sokat, 22-23 napja edzünk folyamatosan zsinórban, koncentrálunk a regenerációra, és néha a játékosok úgy érzik, hogy túl kemény ez a tempó. Azt tudtam nekik mondani hátrányban, hogy éppen ezért edzünk így, hogy legyen erőnk még pluszra, például tizenegyespárbajban továbbjutni. Bíznunk kellett magunkban.”

A Fradi sorozatban hatodszor európai főtáblás, az Európa-liga sorsolását pénteken 13 órától tartják.