Tehetségkutatásban és kiválasztásban nagyon ott van a Salzburg, most épp a zambiai Haalanddal kaszálnak majd.

Erling Haaland ma a legkeresettebb csatár, a norvég a Salzburgban tűnt fel azzal, hogy 27 meccsen 29 gólt rúgott. El is vitte a Dortmund, potom 20 millió eurót fizetett érte, most nagyjából 150 milliót ér.

De sokat nem szomorkodott a Salzburg, Haaland után a zambiai Patson Daka lett a középcsatár, aki ebben a szezonban 18 meccsen 20 gólnál jár a bajnokságban, összesen 27 gólja és 8 gólpassza van 31 meccsen.

Mi történik ilyenkor? Megszállják a Salzburg meccseit, edzőpályáit a scoutok, és top klubok könyökölnek érte Dakát. A salzburgi lap szerint máris ott legyeskedik a Liverpool, a Manchester United és City, valamint az Arsenal is.

Daka minden meccsen középcsatárként játszott, de ő nem Haaland-stílusú erőcenter, sokkal inkább mozgékony és sebes.

Szeptemberben volt egy 4 gól plusz 2 gólpasszos meccse:

Kíméletlen a srác:

Ha már Haaland szóba került:

Roman Abramovics nehezen vállalható ígéretet tett Haalanddal kapcsolatban

A Chelsea orosz tulajdonosa annyira akarja a norvégot, hogy képes felelőtlenül ígérgetni.

(Fotó: Michael Molzar/SEPA.Media /Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

70 méterről vágta be a bajnokság gólját a Real Madrid futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
14% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.