Az Orbánnal és Szoboszlaival felálló Leipzig hazai pályán legyőzte a Real Madridot. A Madridnak így megszakadt a május óta tartó 20 meccses veretlenségi sorozata.

A BL-csoportkör ötödik fordulója előtt a Real Madrid már továbbjutott, a Leipzignek azonban kellett a három pont. A címvédő, ha nem is tartalékos, de nem a legerősebb összeállításában lépett pályára, a Lipcse eközben a lehető legerősebb kezdőt küldte a gyepre, többek között Orbánnal és Szoboszlaival.

A hazai csapat nagyszerűen kezdett, 18 perc után már kettővel vezetett. Előbb egy szöglet után Gvardiol fejelt gólt, majd Nkunku lőtt nagy gólt közelről. A viszonylag veszélytelenül futballozó Real a félidő előtt szépített, Vinícus fejesével volt 2–1. A második félidő hajrájában a csereként beálló Werner döntötte el a meccset, így a győztes szempontjából már nem számított Rodrygo 94. percben szerzett tizenegyesgólja.

Hosszabb összefoglaló:

A Leipzig tehát győzött, az utolsó forduló előtt kilencpontos, hárommal előzi meg a Sahtar Donyecket. A két csapat egymás ellen játszik, amennyiben a Lipcse nem kap ki, továbbjut a Bajnokok Ligája legjobb tizenhat csapata közé.

Ez is érdekelhet:

Messi nem öregszik. Sőt!

A PSG hét gólt rúgva kiütötte a Maccabi Haifát, a meccs embere pedig a 35 éves Lionel Messi volt, aki néhány rekordot megint összerakott a gyepen.

(Fotó: Getty Images)

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?