A Real Madrid bejutott a Király-kupa legjobb nyolc csapata közé, hosszabbítás után kiejtette az Elchét.

Nem volt könnyű meccse a Real Madridnak Elchében, nem is jutott tovább a rendes játékidőben Carlo Ancelotti csapata. 90 perc után 0–0 volt az eredmény, a hosszabbításban aztán felpörgött a meccs. Előbb Marcelo kapott pirosat, mert utolsó emberként szabálytalankodott, majd az ebből az esetből származó szabadrúgást követően Verdu megpattanó lövésével megszerezte a vezetést az Elche.

A Real szintén egy szerencsés góllal, Isco által egyenlített, majd a 115. percben a csereként beállt Eden Hazard futott el egy kiugratással, a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, ezt követően pedig az üres kapuba passzolt. A legvégén még az Elchéből kiállították Millát. Az eredmény azonban nem változott, a Real Madrid megszenvedett, de továbbjutott a legjobb nyolc közé.