Kikapott otthon a Real Madrid. Lehet, hogy ez volt Xabi Alonso utolsó dobása.
2025 utolsó BL-rangadóján a Santiago Bernabéuban fogadta a Manchester Cityt a Real Madrid. A Marca a Real Madrid hétvégi Celta Vigo elleni vereséget követően azt írta, hogy Xabi Alonsót abban az esetben kirúgják, ha a City ellen is kikap a Madrid. A spanyol edzőnek abból a szempontból sem volt könnyű dolga, hogy Kylian Mbappé kisebb sérülés miatt nem kezdett.
Ott volt a kezdőben viszont az a Rodrygo, aki a legutóbbi 32 Madrid-mezben lejátszott meccsén nem talált be. A brazil sorozata a City ellen megszakadt, a hazaiak jól kezdtek, Rodrygo aktív volt, a 28. percben pedig egy kontra végén egy jól kivitelezett lapos lövést követően megszerezte a vezetést (VIDEÓ). A City gyengén kezdett, a félidő második fele azonban a vendégeké volt, előbb a 35. percben Nico O'Reilly egyenlített egy szöglet után (VIDEÓ). A félidő hajrájában Erling Haaland már a vezetést szerezte meg a 2023-as bajnoknak, miután a vele szemben Rüdiger által elkövetett szabálytalanságot követően értékesítette a megítélt tizenegyest (VIDEÓ).
A második félidőben is óriási volt az iram, a nagyobb helyzeteket a vendégek alakították ki, Thibaut Courtois azonban többször mentett. A rendes játékidő végén Endrick egyenlíthetett volna, de a fejese a kapufát találta el.
A Real Madrid hazai pályán kikapott a Manchester Citytől, könnyen lehet, hogy Xabi Alonsót órákon belül kirúgják.
Bajnokok Ligája, alapszakasz, 6. forduló
Real Madrid–Manchester City 2–1 (2–1)
A keddi játéknapon történt:
(Fotó: Getty Images)