Az Atlético egy szikrázóan kemény és taktikus meccsen végül meglehetősen nagy előnyt szerzett Madridban a Juventus ellen (2–0). De a torinóiaknál ott van Ronaldo.

Márpedig a portugál csatár senki sem szerzett több gólt a Simeone-féle Atlético ellen, így azzal nem kalkulálhattak a spanyolok, hogy mindkét meccsen csendben lesz CR. Nem is maradt néma sokáig Ronaldo, a 27. percben Bernardeschi beadása után lefejelte Juanfrant, és innentől kezdve már csak egyetlen gólra voltak az egyenlítéstől.

Ez volt Ronaldo 125. gólja európai kupamérkőzésen, ami abszolút csúcs.

UEFA Champions League on Twitter

Record! Cristiano Ronaldo has become the 1st player in history to score 125 UEFA club competition goals ??? #UCL

Aztán CR szépen elkezdte a saját maga csúcsát döntögetni, a második félidő legelején ismét fejelt egy gólt, igaz, ehhez kellett a gólvonal-technológia is.

Ezzel már egálra állt a párharc, így a következő fél óra nem is sikerült túl mozgalmasra, de az látszott, hogy ma nem rúg gólt az Atlético. Bernardeschi viszont gondoskodott arról is, hogy nem is maradjon a kelleténél több ideje erre a madridiaknak. Meghúzta a bal szélt, majd felrúgatta magát.

A tizenegyest pedig Ronaldo vágta be, gyakorlatilag ők ketten juttatták tovább a Juventust.

Ez pedig egy mesterhármas, valamint a 63. CR-gól a BL egyenes kieséses szakaszában, ami magasan a legtöbb. A portugálnak ez volt a nyolcadik mesterhármasa, de ennél most fontosabb lehet számára, hogy ezzel fordított a Juve és bejutott a legjobb nyolc közé.