Marco Rossi megtisztelőnek tartja, hogy magyar szövetségi kapitány lehet, de ettől még a földön maradt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A magyar válogatott szövetségi kapitánya a tuttomercatoweb.com-nak adott egy hosszabb interjút azok után, hogy legyőztük Horvátországot, ezt a Nemzeti Sport szemlézte.

Rossi elmondta, hogy ellentmondásos érzések uralkodnak benne, mert egyrészt tudja, hogy a válogatottal valami különlegeset hajtottak végre, ugyanakkor azt is tudja, hogy nem értek el még semmit.

„A magyar válogatott kispadján ülni pályafutásom csúcspontja, ugyanakkor nem vagyok elégedett, folyamatosan jobban és jobban kell végeznem a feladatom.”

Nagyon érdekeset mesélt az olasz harmadosztályú múltjáról:

Olaszországban nagyon sokszor a kapcsolatok fontosabbak, mint a tudás és a képességek, ezért sok jó edző kényszerül az alacsonyabb osztályokban dolgozni, ahol aztán kompromisszumokat kell hozniuk.

Nekem például fizetnem kellett, hogy a Serie C-ben edzősködhessek.

Amikor ez megtörténik – és ez arrafelé előfordul –, akkor már nem vagy profi, aki a futballért dolgozik, hanem csak szponzor vagy, és az ember a legritkábban fizet azért, hogy dolgozzon.

És teljesen reálisan beárazta a magyar focit is:

A magyar bajnokság szereplői az olasz második vonal élcsapatai között szerepelnének.

Ugyanakkor az világos, hogy az egyes bajnokságok színvonala a játékosoktól és a ligában megforduló pénztől függ.”

Rossi Szoboszlai Dominikot ajánlaná be az olasz kluboknak, de Nagy Ádámért is odavan.

Ádám kivételes srác, rengeteget dolgozó, igazi profi. Szükségünk van egy védekező középpályásra, ő pedig az, és kivételesen jól végzi a dolgát.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Annyira leszerepelt a válogatott a vb-n, hogy az újságíró azt kérdezte a kapitánytól, hogy ételmérgezést kaptak a játékosok?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés