Hétvégén, az egyik legújabb hazai létesítményben rendezték a magyar squashélet legrangosabb versenyét, a 27. országos bajnokságot, melynek névadó szponzora és kiemelt támogatója idén a PwC volt. A játékosok és szervezők egyaránt kifejezték, hogy talán minden idők legszínvonalasabb országos bajnoksága volt a 2015-ös, melyre a Player csapata is kíváncsi volt, így mindkét napon jelen voltunk a Viadukt Sportközpontban, Biatorbágyon.

A magyar squash szinte még gyerek, de maximum fiatal felnőtt, hiszen nincs 30 éve jelen hazánkban, ehhez képest viszont szépen nő a rajongók száma, és ha ilyen versenyek és infrastruktúra fogadja a játszani vágyókat, akkor pár éven belül megszorongathatjuk a PSA nagymestereit.

Az egyre népszerűbb sport évek óta kopogtat az olimpiai sportok ajtaján, és nagyon érik az a bejutás, ugyanis egyre jobban közvetíthető és élőben is egyre több ember számára élvezhető a játék. A rangos külföldi versenyek üvegpályája, erőteljesebb pénzdíjazása és nemzetközi versenyek szervezése talán nincs már olyan messze, de egyelőre e tekintetben még gyűjtjük a tapasztalatokat. Fontos kiemelni viszont, hogy idén először élő internetes közvetítés volt (felvételről is elérhető innen) a helyszínről, ráadásul belépő nélkül jöhettek a nézők. Ezek az első lépések a tömegsporttá válás útján.

A férfiak mezőnyében az volt a nagy kérdés, hogy a fiatal új generáció áttöri-e az egyelőre elképesztően masszív, szorgalomból, alázatból és sok nemzetközi mérkőzés tapasztalatából felépült falat, vagy a jelenlegi uralkodó tovább regnál? Krajcsák Márk az elmúlt tíz évben folyamatosan a dobogó legfelsőbb fokáról tekintett vissza ezekre a bajnokságokra, és eddig nem hogy legyőzőre nem talált, de egy kezünkön megszámolható azon meccsek száma, ahol Márk szettet vesztett volna.

A legjobb négy közé Püski Lénárd, Szabóky Márton, Farkas Balázs és Krajcsák Márk jutott, a döntőt Márk játszotta Lénárddal, míg a harmadik helyért Marci csatázott Balázzsal. Ebben az évben sem talált legyőzőre Márk, de elképesztően színvonalas csatákat láthattak, akik nézték a meccseket, Lénárd és Balázs sem hagyta magát az örökös magyar bajnok ellen, de ebben az évben ez még kevés volt.

A végeredmény:

1. Krajcsák Márk
2. Püski Lénárd
3. Farkas Balázs
4. Szabóky Márton

A lányoknál ebben az évben Páj Linda visszatérése kavarta fel az állóvizet. A tíz évvel ezelőtti magyar bajnok újra megtalálta magának a sportot, és az elmúlt hetek versenyein rendre elképesztő formában játszott, így sokan a bajnoki címet várták tőle. Izgalmas csatákban alakult ki az elődöntő mezőnye, ahol Polgár Luca, Csókási Gabriella, Páj Linda és Farkas Fatime jutott. A Farkas család tehát férfi és női oldalon is be tudott juttatni egy-egy  játékost a legjobb négy közé. A döntőben Gabi Luca ellen kerekedett felül, míg a harmadik helyen Linda végzett Fatime ellenében.

Terveink szerint a jövőben gyakrabban is találkozhattok majd a témával a Playeren, addig is nézzétek meg a legszebb pillanatokat, ahol óránként 1000 kalória (!) ég el:

(Fotók: Donkó Péter)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Spórolj időt és pénzt a wigo-val, Budapesten belül vagy kívül!

200 millióért hosszabbíthat C. Ronaldo

Nyártól a világ egyik legjobb edzője veszi át a Fradi női kézicsapatának irányítását

További cikkeink a témában
Nincs időm sportolni, de le akarok fogyni gyorsan! Hogy lehet ezt?
Hirdetés