Szabad szemmel is látható, mennyire függ Messitől a Barcelona játéka, egy ideje már a gólok szempontjából is. De amire most a Marca hívta fel a figyelmünket, így is letaglózó.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Barcelona tele van világklasszis labdarúgóval, és Messi is ott játszik, aki külön kategória, mégis komoly problémáik vannak, a bajnokságban a legutóbbi három mérkőzésen kettő pontot tudtak csak szerezni.

Szeptember van, de a Barcelona már most elvesztette a Bajnokok Ligáját?

Három mérkőzés, kettő pont. Ennyi a mérlege annak a Barcelonának, amely idén úgy vágott neki a szezonnak, hogy a bajnokság mellett a BL-t is megszerzi.

És a neheze még most jön, a Bajnokok Ligájában Londonban lépnek pályára a Tottenham ellen, márpedig a BL-ben évek óta szenvednek, idegenben meg kifejezetten egy középcsapat benyomását keltik a katalánok (Valverdével ötször játszottak idegenben, de csak egyet nyertek meg). Kivéve Messi.

A Marca most ráerősített erre ezzel a statisztikával:

a Barcában több mint két éve csak Lionel Messi tud gólt szerezni idegenben a Bajnokok Ligájában.

Legutóbb 2016. szeptember 28-án rúgott más gólt, akkor a Mönchengladbach otthonában Piqué és Turan tudtak betalálni. Ezzel szorosan összefügg egy másik sokkoló adat:

a Barcelona középcsatára, tehát elméletileg a legjobb góllövője, Luis Suárez legutóbb több mint három éve, 2015. szeptember 16-án, Rómában szerzett gólt idegenben játszott BL-meccsen.

Az idei első fordulóban a PSV-t ugyan 4–0-ra legyőzte a Barca (Messi mesterhármasával!), de nem fogadnánk arra, hogy a Tottenhamet is legyőzik.

Lazán nyert a Barca, Messi mesterhármasa duplán rekord

Az argentin zseni nem is olyan finoman jelezte, hogy ő ebben a szezonban BL-t szeretne nyerni.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Annyira leszerepelt a válogatott a vb-n, hogy az újságíró azt kérdezte a kapitánytól, hogy ételmérgezést kaptak a játékosok?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés