Három perc után már hátrányban volt az Inter ellen a Barca, de végül nyerni tudott a Camp Nouban.

A bajnokságban hibátlan, BL-ben döcögő Inter (1–1 az első fordulóban a Slavia ellen), a bajnokságban (hét forduló alatt nyolc pontot bukó) és a BL-ben (0–0 a Dortmund otthonában Ter Stegennek köszönhetően) is döcögő Barcelona otthonába látogatott.

A Barcelonának sok köze nem volt a meccshez az első félidőben, összességében örülhetett Valverde, hogy Lautaro Martínez csak egy gólt rúgott:

A szünet után egy fokkal javult a Barca játéka (nem volt nehéz), Luis Suárez pedig megmutatta, hogy azért még mindig képes villanni:

Sokáig úgy tűnt, marad az iksz, a hajrában aztán Messi megrázta magát; Suárez meglőtte a második gólját:

A Barcelona tehát nyert, két forduló után négypontos, az Internek egyetlen pontja van. A Dortmund korábban győzött a Slavia otthonában, így a németeknek is négy pontja van, a Slaviának az Interhez hasonlóan egy.