Szürreális jelenetsor egy nagybetűs sportembertől, aki megmentette hazája csapatát.

Semmi sem hívta fel annyira a figyelmet a krakkói Európa Játékokra, mint egy nehézatléta, aki gátfutásban indult. És ezzel a tettel nem nevettette ki magát, hanem hős lett.

Történt ugyanis, hogy a belga csapat bajba került, megsérült ugyanis mindkét gátfutójuk, Anne Zagre és Hanne Claes. Így nem tudtak volna kiállni a 100 méteres gátfutásra, amivel a minimálisan megszerezhető pontok sem jöttek volna össze.

De akkor jött a kalapácsvetésben és súlylökésben is induló Jolien Maliga Boumkwo és bevállalta, hogy majd ő elindul.

Az látszott, hogy nem szökellgető típus, és nem is robbanékony, de végigfutotta a távot. A spanyol győztestől 19 másodpercet kapott, a közönségtől pedig nagy tapsot, és még az ellenfelei is gratuláltak a sportemberi teljesítményéhez.

Boumkwo ezzel két pontot szerzett Belgiumnak, amelynek az a célja, hogy ne essen ki a csoportjából.

„Amikor felkértek, hogy fussak, akkor rögtön megtetszett az ötlet, de azért az edzőm jóváhagyására is szükség volt. Egyetértett abban, hogy vegyem lazán az egészet, és ne kockáztassam meg a sérülést. Edzéseken néha gátfutunk is, vagyis tudtam, mit kell tenni. Különleges volt, mert éreztem, hogy mindenki rám figyel, sokkal inkább, mint súlylökés közben. Ha a két pontom hozzásegíti a csapatot, hogy a topdivízióban maradjon, akkor megérte”

– nyilatkozta Boumkwo.

Egy magyar atlétának, Kozák Lucának a sportszerű viselkedése előtt tiszteleg az olimpia Twitter-oldala

Ez az, amiről az olimpia szól – olvasható az olimpia hivatalos Twitter-oldalán.

(Fotó: Aleksandra Szmigiel/Reuters)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

A veresége után már nem a Fradi az esélyesebb a továbbjutásra

Négy gólt vágott a BL-ben, meg is választották a forduló legjobbjának

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Divat, design, beauty, gaming – A legjobb magyar alkotókat keresik
Hirdetés