Rajta kívül még egyetlen férfi vívó sem nyert három egymást követő olimpián aranyat, most pedig ennek elismerése lett egyedi.

A háromszoros olimpiai bajnok

Szilágyi Áront a nemzetközi szövetség beválasztotta a Hírességek Csarnokába.

Szilágyi egyedüli férfi vívóként három egymást követő olimpián tudott aranyérmet nyerni egyéniben: előbb Londonban, majd Rio de Janeiróban, két éve pedig Tokióban lett olimpiai bajnok.

Emellett aranykollekcióját tavaly tette teljessé egyéni világbajnoki címével, korábban csak csapatban állhatott a dobogó legmagasabb fokán még 2007-ben. Az Európa-bajnokságokon egyéniben egyszer, csapatban kétszer győzött.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint

nagy ritkaság, hogy valaki még aktív pályafutása alatt bekerül a sportág legnagyobb alakjai közé.

Persze Szilágyinak ez is sikerült.

SZILÁGYI ÁRON ÉS KÓSA MIKLÓS ELISMERÉSE. Áron bekerült a sportági Hírességek Csarnokába, Kósa Miklós másodszor lett a...

Posted by Hungarian Fencing Federation / Magyar Vívó Szövetség on Thursday, September 28, 2023

Szilágyi Áron szerint elképesztő hullámvölgyek után lett világbajnok

Szilágyi Áron most már világbajnokságot is nyert kardvívásban. A vb-cím után arról beszélt, mennyit jelent számára ez az arany, és hogyan sikerült felérnie a csúcsra a világbajnokságon.

(MTI; Fotó: Fred Lee/Getty Images)