Az egyik legpikánsabb meccsel kezdődött a 2020-as Európa-bajnokság selejtezője, a szomszédok közül Románia után Szlovákia a legfontosabb ellenfél. A Rossi-féle csapat ezen a meccsen is pariban volt az ellenféllel. De a gólokat nem mi lőttük.

Nagyszombaton rendezték ezt a fontos, sorozatnyitó meccset, amely azért is duplán érdekes volt, mert a magyar kapitány, Marco Rossi dolgozott is a szlovák bajnokságban. Az olasz szakember a három belsővédős rendszert választotta, így egyetlen csatárral, Szalaival állt fel a válogatott.

MLSZ on Twitter

Íme a magyar válogatott kezdőcsapata a szlovákok ellen. Kezdés: 20.45. #magyarok #csakegyutt #SVKHUN #EURO2020

Az öt védő és az előtte focizó Nagy Ádám, Kleinheisler duó miatt egészen stabil volt a csapat az első félidőben. Egyik csapat sem játszott jól, viszont szlovák fölény sem volt, amit azért jó volt látni. Különösebben helyzetek sem voltak, bár a hazaiak eltalálták a léc tetejét, és Gulácsinak is kellett védenie.

Sima ikszes félidő volt, ám sajnos a 42. percben Kleinheisler elaludt, Rusnák teljesen tisztán adhatott be, Duda pedig okosan belsőzött a magyar kapuba. 1–0

A második játékrészben Rossi nem is várt sokáig a csapat felrázásával, jött Szoboszlai, majd Dzsudzsák is, a magyarok pedig végig fölényben játszottak. Agyon nem nyomtuk a szlovákokat, életveszélyes helyzetek nem sorjáztak, de mentek előre a meggypiros mezesek, ismét szimpatikusan játszottak.

De sajnos ez most kevés volt, egy kontra végén a második góljukat is belőtték a szlovákok. Ismét a baloldalunkat verték meg, ott muszáj javulni. Rusnák, 2–0

Papírforma eredmény született, ám a pályán nem volt különbség a két csapat között. Vereséggel kezdtük tehát a sorozatot, pedig kelleni fog néhány bravúrpont az Eb-hez.