Szlovénia jobb csapat, ez kiderült, de a feljutás ettől még meglehet.

A magyar jégkorong-válogatott 5–1-re kikapott Szlovéniától a ljubljanai divízió I/A világbajnokságon, így a biztos feljutáshoz vasárnap pontot kell szereznie Románia ellen, de akár már szombaton az elitbe kerülhet Sean Simpson szövetségi kapitány alakulata.

Erősen kezdett a házigazda, vezetést szerzett, majd 1–1 után a 27. percben öt másodperc alatt két gólt ütött. A folytatásban csak fellángolásai voltak a magyaroknak, akik a végén még két gólt kaptak kilenc másodperc alatt az 58. percben, így most a szlovénok örülhettek a feljutásnak.

Mivel Dél-Korea délután kikapott Litvániától, ezért a magyaroknak elegendő lett volna pontot szerezniük a házigazda ellen az elitbe kerüléshez. A magyarok tétmérkőzésen még soha nem tudták legyőzni a riválist, tízből tíz vereség volt a mérleg, ráadásul az utolsó hét vb-meccsen csupán öt lőtt gólra voltak képesek.

Sikerével a szlovén válogatott jövőre az elitben szerepel.

A vereség ellenére azonban a magyar csapat akár már szombaton továbbjut, ha Románia nem nyer alapjátékidőben Litvánia ellen. Amúgy biztosan a vasárnapi pontszerzés érne elit vb-s szereplést.

A Simpson-csapat már csak akkor nem juthat fel, ha Románia szombaton és vasárnap is nyer, míg Dél-Korea nem győzi le alapjátékidőben Szlovéniát. Amennyiben az ázsiai együttes nyerne a házigazda ellen, abban az esetben maradna el a magyar feljutás, ha Romániától négygólos vagy annál nagyobb különbségnél kapna ki a magyar válogatott.

Sean Simpson rendkívül csalódott volt:

„Felkészültünk arra, hogy nekünk esnek. Ezt még túléltük, de utána jöttek a hibák, a kiállítások, és kétszer is volt olyan büntetésünk, amelyet azért kaptunk, mert rosszul cseréltünk, sokan voltunk a jégen. Nem is emlékszem, volt-e ilyen pályafutásom alatt, hogy egy meccsen kétszer ilyen hibát kövessünk el.”

A válogatott 14 perc kiállítást szedett össze a 60 perc alatt.

• Szlovénia–Magyarország 5–1 (1–1, 2–0, 2–0)
  • Gól: Jeglic (1.), Sabolic (27., 58.), Pance (27.), Ograjencek (58.), illetve Erdély (16.)

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val