A BL-győztes Liverpool tizenegyesekkel legyőzte az El-győztes Chelsea-t, Klopp csapata nyerte az európai Szuperkupát.

Ellentétes előjellel várta az európai Szuperkupát a Liverpool és a Chelsea. A vörösök simán 4–1-re nyertek a Premier League nyitófordulójában, a Chelsea viszont négyet kapott az MU-tól.

Az első félóra a Poolé volt, utána viszont a Chelsea többször megtudta bontani a Liverpool védelmét, Pedro még csak kapufáig jutott, Giroud a 36. percben már bevágta a ziccert:

A Liverpool a második félidő elejét megnyomta, Mané egyenlített:

A második félidő Liverpool-dominanciát hozott, de a győztes gólt nem tudta megszerezni Klopp csapata. Köszönhetően Kepának is, a Chelsea kapusa fantasztikus dupla védést mutatott be:

90 perc után iksz volt, jött a hosszabbítás, amelynek az elején Mané borzasztóan nagy gólt rúgott, itt már Kepa sansztalan volt:

A Chelsea sokáig nem volt hátrányban, a londoniak kaptak egy ajándék tizenegyest, amit Jorginho magabiztosan értékesített:

2–2 volt 120 perc után, tizenegyesek döntöttek. Az öt-öt tizenegyesből mindössze egy maradt ki, az utolsót a fiatal Abraham Adriánba rúgta, így a Liverpool nyerte az európai Szuperkupát.

Európai Szuperkupa
Chelsea–Liverpool 2–2 – tizenegyesek után 4–5

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán