A világ legjobb sakkozójának számító Magnus Carlsen elárverezte a nem megfelelő ruhadarabját.

A norvég nemzetközi nagymester a közösségi oldalán tudatta, hogy

36 100 dollárért kelt el a ruhadarab, amelynek viselése miatt nem engedték asztalhoz ülni a decemberi, New York-i gyorssakk-világbajnokságon.

Carlsen tíz napja adott hírt aukciós tervéről.

A 34 éves sakkozót az év végi vébén a szervezők 200 dollárra megbüntették, amiért farmerben jelent meg a kilencedik forduló kezdetekor. Az úgynevezett dresszkód szabályaira emlékeztetve őt a világbajnokság főbírója ruhacserére kérte, Carlsen azonban erre nem volt hajlandó, és inkább visszalépett a tornától.

A tiltott farmernadrág most a tiéd lehet, aukción adom el. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyesmit fogok tenni. A teljes bevételt jótékonysági programra fordítjuk

– írta februári bejegyzésében Carlsen, aki a klasszikus sakk 16. világbajnoka és évek óta vezeti a nemzetközi sportági szövetség (FIDE) világranglistáját.

(MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

70 méterről vágta be a bajnokság gólját a Real Madrid futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
14% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.