A Sporttudományok Nemzetközi Központja, a CIES legfrissebb elemzése megemlíti a magyar válogatott és a Ferencváros csatárát is.

A CIES az elmúlt hat hónap eseményeit vizsgálta, és nyolc különböző kategóriában összehasonlította a világ legjobb játékosait. Többek között a cselezés, a helyzetkialakítás és a befejezés alapján is rangsort állított, ahogy a támadó fejjáték kategóriájában is.

Ebben a kategóriában a legjobbnak Erling Haalandot ítélték meg, a norvég csatár 100 pontot kapott. Az M4 Sport szúrta ki, hogy

a listára felkerült Varga Barnabás is, a magyar csatár a negyedik helyen áll, 97,9-es értékeléssel.

Vargának kiemelkedő szezonja van eddig, 16 meccsen lépett pályára, hét gólt fejelt, összesen pedig már 13 alkalommal talált be.

A lista második helyén a Palmeiras futballistája, José Manuel Lopez áll, a harmadikon Ronaldo Martínez a Club Atlético Platenséből. Ismertebb név a top tízben az Atlético Madrid támadója, Alexander Sörloth és az Osasuna tapasztalt csatára, Ante Budimir.

Ez is érdekelhet:

A statisztikai oldal szerint kiváló helyzetben a magyar válogatott

Az örmények elleni győzelem után 80 százalék esélyt adott a magyarok második helyére, a portugálok elleni meccs után a helyzet még jobb lett.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Rooney vitamin helyett Viagrát adott korábbi csapattársának

A Lakers sztárja olyan ligába lépett be, ahol egyedül Michael Jordan járt korábban

Mbappé elárulta, hogy szerinte melyik a legkönnyebb poszt a futballban

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
71% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés