A magyar női pólóválogatott ezüstéremmel zárta a budapesti világbajnokságot.

2005 után jutott be ismét egy világbajnokság döntőjébe a magyar női vízilabda-válogatott, miután az elődöntőben egy góllal legyőzte a holland csapatot. A döntőben a női vízilabdát évek óta domináló, előző három világbajnokságot és olimpiát megnyerő USA-val játszott a magyar csapat.

Magyarország szerzett vezetést, majd az amerikaiak fordítottak, de az első félidőben tapadt a háromszoros címvédőre a magyar válogatott, félidőben 4–3 volt oda.

A szünet után két gólra növelte az előnyét az Egyesült Államok, de Gurisatti ismét felhozta egy gólra a magyar válogatottat. Az USA ezt követően elhúzott, főleg védekezésben volt kiemelkedő, hat perccel a vége előtt 8–4-re vezetett az Egyesült Államok. Ezt követően jött két gyors magyar gól, Máté és Szilágyi góljával feljött kettőre Bíró Attila csapata, egy perccel a vége előtt pedig már csak egy volt az amerikaiak előnye.  Egy ötméteressel azonban eldőlt a finálé, az Egyesült Államok nyerte a világbajnokságot,

a magyar válogatott ezüstérmes lett a hazai világbajnokságon.

Női vízilabda világbajnoki döntő

Egyesült Államok–Magyarország 9–7

(Fotó: MTI)

Csúnyán beégett a csatár, aki a 97. percben panenkázott

A Chelsea három játékosa négygólos előnyben összebalhézott azon, hogy ki rúgja a tizenegyest