Az Eb második negyeddöntőjében a walesiek a belgákkal játszottak. És az Eb egyik legjobb meccsén fordítani tudtak, ezzel történetük első Európa-bajnokságán a legjobb négy közé jutottak.

Wales csoportgyőztesként jutott a 16 közé, ahol az északíreket ejtette ki egy öngóllal. A belgák vereséggel kezdték az Eb-t, de végül a csoportjuk második helyén továbbjutottak, majd a nyolcaddöntőben minket vertek meg.

Belgium úgy kezdte a meccset, ahogy ellenünk befejezte, és a 7. percben tizenöt másodperc alatt hármat is lőhetett volna, de egyet minimum illett volna, a walesiek azonban elképesztő mákkal megúszták kapott gól nélkül. A 13. percben viszont jött Nainggolan és az Eb legnagyobb bombájával már vezettek a belgák. Bár tőle ez nem meglepő, a csoportban is lőtt egy ehhez hasonlót. 30 perc után újra döntetlen volt, miután Williamst teljesen üresen hagyták a belga védők, és a walesi csapatkapitány kiegyenlített.

Lehet, hogy nem tűnt fel, de Hazard adta a gólpasszt, ez pedig már a negyedik volt neki az Eb-n. Az előző szezonban a Chelsea-ben 31 meccsen összesen háromig jutott. OptaJohan on Twitter

A második félidőt is a belgák kezdték aktívabban, gólt viszont Wales lőtt. Robson-Kanu két belga védőt úgy elküldött, hogy talán még most sem fogták fel, mi a szitu, és ezzel Wales már vezetett. A belgák a gólt követően egyre jobban nyomtak, de csak ziccerekig jutottak, egyenlíteni már nem tudtak. Wales meg harmadszor is betalált, és ezzel története első Eb-jén rögtön a legjobb négybe jutott. Ahol Portugáliával játszik, és egyáltalán nem lesz esélytelen.

Gólok:

  • Védhetetlen.
  • A belgák tőlünk tanulták, hogyan kell az ellenfél játékosát tök egyedül hagyni.
  • Nagyon megette ezt a cselt a belga védelem.
    • A harmadik.

 

Wales: Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – N. Taylor, J. Allen, Ledley, Ramsey, Gunter – Bale – Robson-Kanu
Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku – Nainggolan, Witsel – Carrasco, De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku

Wales– Belgium 3–1 (1–1)

Gól: Williams (31.), Robson-Kanu (55.), Vokes (86.) ill. Nainggolan (13.)

(Fotó: AFP)

Eközben még javában tart az Eb, igaz már nélkülünk. Azért nézed? Fogadsz is? Kéne.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Három név szerepel a Barcelona asztalán Rashford-utódként

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés