Európából Wales jutott ki utolsóként az év végi világbajnokságra.

Wales hazai pályán 1–0-ra legyőzte Andrij Jarmolenko öngóljával Ukrajnát, így megszerezte az utolsó még kiadó európai helyet a katari világbajnokságra.

Jarmolenko Gareth Bale beadása után fejelt a saját kapujába:

A walesi futball egyik legnagyobb sikere a mostani. A walesi válogatott legutóbb 1958-ban szerepelt vb-n, akkor a negyeddöntőben Pelé gólja után Brazília ellen esett ki.

A walesi válogatott legfontosabb játékosa továbbra is az a Gareth Bale, akiről az elmúlt időszakban egyre többször lehetett olvasni, hogy akár már a nyáron visszavonulhat. A szerződése lejárt a Real Madriddal, jelenleg nincs csapata, és az elmúlt években nem feltétlen a motiváltsága miatt foglalkozott vele a spanyol média.

Visszavonulni egyelőre azonban nem fog, miután válogatott szinten karrierje egyik legnagyobb sikerét (a másik az Eb-elődöntő) érte el. Az ukránok elleni meccset követően viccesen meg is kérdezte tőle a riporter, hogy akkor most ugye halasztja a visszavonulását?

Erre mosolyogva annyit válaszolt Bale, hogy egy kevéssel igen.
Ez is érdekelhet:

Négy perc alatt duplázott Cristiano Ronaldo a portugál válogatottban

Megszerezte a 116. és a 117. gólját a válogatottban Ronaldo.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
14% Nem, tök jó, hogy van.
63% Azonnal, értelmetlennek tartom.
23% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal
Hirdetés