Az Arsenal korábbi edzője szerint kevesebb és jobban megérthető versenysorozatokra van szükség.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Meg kell szabadulnunk a Nemzetek Ligájától, olyan versenysorozatok kellenek, amelyeket mindenki megért. Ha megkérdezzük az embereket az utcán, hogy valóban mi is a Nemzetek Ligája, nem sokan tudnák megmagyarázni. Minél kevesebb tornára van szükség, ha a világbajnokságokat és Európa-bajnokságokat kétévente rendeznék meg, az sokkal közelebb állna a modern futballhoz

– mondta a jelenleg a FIFA-nál fejlesztési testületvezetőként dolgozó Wenger.

Aki a selejtezőket is lerövidíteni, egy hónap alatt játszatná le, ebből pedig szerinte a televíziós csatornák is profitálhatnának. Szerinte a hírnév a minőséggel függ össze, nem pedig az idővel két versenysorozat között. Azzal érvelt, hogy a Bajnokok Ligáját is minden évben megrendezik, de mégis mindenki nézi a klubfoci legmagasabban jegyzett versenysorozatát.

Wenger átgyúrná a lesszabályt, a támadóknak kedvezne

A VAR egyik legnagyobb ellensége a lesszabály, amiatt nem kedvelik sokan a videobírót.

(Goal)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott