Yeferson Soteldo győztes gólt szerzett, vagyis nyerőember lett, de egy butaság miatt ez könnyen másképp történhetett volna.

A mexikói bajnokságban szereplő Tigres játékosa a Queretaro elleni bajnoki 75. percében nagyjából 17 méterről szerzett egy látványos gólt. Majd Soteldo a gólöröme közben levetette a mezét, és már rögtön látszott, hogy ő és csapattársai is rájöttek, hogy ennek következményei lesznek.

A Tigresből ekkor ugyanis már egy játékost kiállítottak, és Soteldónak is volt már egy sárga lapja, mezlevetésért meg ugye automatikusan jár a szankció, az ő esetében ez pedig piros lapot jelentett. A csapattársai valamiért azt gondolták, hogy a játékvezető nem vette észre a mezlevevést, és megpróbálták eltakarja Soltedót, amíg újra felvette a mezt, az akció azonban minimális sikerrel járt. Jött a második sárga, majd a piros.

A Tigres azonban kilenc emberrel is kivédekezte az utolsó perceket, maradt az 1–0, így Soteldo végül nyerőember lett.

Ez is érdekelhet, szintén mexikói foci:

Megfogott egy tizenegyest a kapus, majd néhány másodperc alatt védett még hármat

Nem merész vállalás azt állítani, hogy Carlos Acevedo bemutatta a hónap bravúrját.