Csak legyen elég időd teleírni.

A HVG szúrta ki a Techradar cikkét, amiben arról írnak, hogy a Sanghaji Tudományos és Technológiai Egyetem (USST) és az RMIT Egyetem és a Szingapúri Nemzeti Egyetem (NUS) kutatói összedolgozva kitalálták a technológiát, amivel

700 terabájtos, azaz 700 000 GB-os CD-t alkothatnak meg,

ami egyébként 28 000 db 25 GB-os Blu-Ray lemez tárhelyével egyenlő.

A lemez 12 centi átmérőjű lenne, és egy újfajta, több anyag keveredésével létrehozott nanokompozitból készülhetne, merthogy egyelőre csak elméletben létezik a dolog, maga a korong még nem létezik.

Arra a kérdésre, hogy miért kell olyan őrült nagy tárhellyel rendelkező lemez, annyi a válasz, hogy csökkenhessen az adatközpontok karbonkibocsátása, valamint az energiafelhasználási költsége.

Eközben...

Nagyon sok spermát akarnak a Holdra küldeni, mert katasztrófától tartanak

Sokadjára is bizarrul hangzik a holdi spermabank ötlete.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kvíz: mondunk három országot, melyiknek van tengerpartja?

Szinte el sem hagyta a Földet az Artemis–2, máris megadta magát az űrhajó űrvécéje

A világ legszerencsésebb utasai: a repülő ablakából videózták, ahogy a NASA holdrakétája lehagyja őket

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
10% Igen, többször is.
19% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés