183 millió kilométeres távolságból sikerült megörökíteni bolygónkat és állandó kísérőnket.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A NASA 2004. augusztus 3-án indítottak útnak a MESSENGER (MErcury: Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) elnevezésű műholdját a Naprendszer legbelső bolygójához, a Merkúrhoz. Az űrszonda nagyjából három és fél éves utazás után 2008 januárárjában közelítette meg először a bolygót, amelynek pályájára csak 2011 márciusában állt, ahol aztán egészen 2015 áprilisáig teljesítette szolgálatát, majd becsapódott a planétába.

A MESSENGER küldetése során a bolygó felszínét, környezetét (mágneses terét), belső szerkezetét és kémiai összetételét is tanulmányozta, mindezek mellett természetesen a számos képet is készített. Például 2010. május 6-án nagyjából 183 millió kilométeres távolságból – kettős képfelvevő rendszerének (MDIS) széles látószögű kamerájával – megörökítette a Földet és a Holdat:

A két legvilágosabb, legfényesebb és legnagyobb pontot keresd!

(Forrás, fotó: NASA Earth Observatory)

Ez is érdekelhet:

Még az űrből is látszik a világ leghosszabb futószalagja

700 kilométeres magasságból is látható a 98 kilométer hosszú rendszer.

Megállíthatatlanul világosodik az éjszakai égbolt, és ez nem jelent jót

A fényszennyezés komolyabb probléma, mint gondolnánk.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
21% Franciaország
13% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés