1962-ben önkéntes tűzoltók úgy döntöttek, hogy felgyújtják a szemetet a pennsylvaniai Centralia mellett. Azóta talán nem telik el úgy nap, hogy ne bánták volna meg akkori döntésüket.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ugyanis nem vették figyelembe, hogy a közelben egy bányabejárat található, a nem megfelelően eloltott tűz pedig így belobbantotta a hatalmas mennyiségű antracitot. A lángok később átterjedtek a közeli bányászvárosra, a mérgező füst és a talajomlások miatt pedig idővel a teljes lakosságot kitelepítették.

Talán még akkor sem gondolták sokan, hogy a tüzet szinte képtelenség megfékezni.

Azóta eltelt 59 év, és a helyzet nem sokat változott. Bár az utóbbi bő öt évtizedben több mint 50 millió dollárt fordítottak a tűz eloltására, becslések szerint körülbelül tízszer ekkora összeg kéne ahhoz, hogy megfékezhessék, különben akár 300 évig is éghet.

A folyamatos lángok miatt a szétrepedt útburkolatok alól és még a kriptákból is füst száll fel, és érdekesség, hogy a Silent Hill című horrortörténetet is részben ez a sztori ihlette, valamint az Élet az emberek után című sorozat egyik epizódját is a helyszínen forgatták, amelyben azt mutatták be, hogyan fest egy város, amelyet már évtizedek óta nem laknak emberek.

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Akik hatalmas repülőgépeket látnak, ha belenéznek a visszapillantóba

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés