Szeretkezz, ne háborúzz?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!
A neandervölgyi ember mintegy 200-250 ezer éve jelent meg és nagyjából 40 ezer évvel ezelőtt tűnt el. Az utolsó időkben együtt élt a Homo sapiensszel is, a kutatások szerint ez az időszak nagyjából 1400-2800 év volt.

A neandervölgyiek eltűnése továbbra is az emberi evolúció egyik legnagyobb rejtélye, a kutatók számos elmélettel próbálják magyarázni, a Palaeo Anthropology című folyóiratban megjelent friss tanulmány pedig egy érdekes/izgalmas megállapításra jutott ezzel kapcsolatban:

a neandervölgyi ember kihalását nem a Homo sapiensszel való harcok okozták, hanem az, hogy szexelt velük.

Az együttélés során a két faj természetesen keveredett egymással – a mindenféle DNS-vizsgálatok szerint csak a neandervölgyi férfi és a Homo sapiens nő között volt szexuális kapcsolat –, ez pedig tanulmány szerzője, Chris Stringer professzor szerint „egészen addig erodálhatta a neandervölgyiek populációját, amíg azok el nem tűntek”.

(Forrás: Natural History Museum, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Így nézett ki az ember, akit vámpírnak hittek a 18. században

DNS-minta alapján sikerült rekonstruálni a vámpírnak hitt JB55 arcát.

Nem a pislogás a leggyorsabb mozdulat, amire képesek vagyunk

Meglepő vagy sem, de a pislogásnál is képesek vagyunk gyorsabb mozdulatot végrehajtani.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott