Nem csak a Földről nézve látványos a teljes napfogyatkozás.
Hétfőn teljes napfogyatkozást* lehetett látni az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada egyes részein – az USA területének nagy részén pedig részleges napfogyatkozás volt látható. A Hold Földre vetett teljes árnyéka délnyugat-északkeleti irányban mintegy 4000 kilométer hosszan és csaknem 200 kilométer széles sávban szelte az Egyesült Államokat.
*Teljes napfogyatkozás esetén a Hold teljes árnyéka a Földre vetül, és a Hold látszólagos mérete nagyobb, mint a Nap látszólagos mérete.
Sokszor láthattunk már sok fotót arról, miként fest a bolygónkról nézve ez viszonylag ritkán látható természeti jelenség, ezért most inkább a világűr űreszközeinek szemszögéből mutatjuk meg a teljes napfogyatkozás látványát – ilyen volt például a Nemzetközi Űrállomásól (ISS):
The Exp 71 crew soared into the Moon’s shadow during the solar eclipse on Monday afternoon while working on cargo transfers, spacesuits, and science. More... https://t.co/8LXGHC95XO pic.twitter.com/kEWnOuu4zP
— International Space Station (@Space_Station) April 8, 2024
Ezt látta a NASA GOES-16 elnevezésű meteorológiai műholdja:
NOAA's GOES-16 satellite is capturing the shadow of today's total solar eclipse as it traverses the continental United States.
Truly a once in a lifetime event. pic.twitter.com/uTHXAvCSxr
— Nahel Belgherze (@WxNB_) April 8, 2024
Elon Musk SpaceX űripari vállalatának egyik Starlink-műholdjáról pedig így nézett ki:
View of the solar eclipse from a Starlink satellite on orbit pic.twitter.com/RAwT2uQUUh
— Starlink (@Starlink) April 8, 2024
Ez is érdekelhet: