Az egyik amerikai szövetségi bíróság döntése értelmében az Apple-nek csekély 308,5 millió dolláros (95,4 milliárd forintos) büntetést kell kifizetnie a Personalized Media Communicationsnek (PMC) szabadalomsértés miatt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A tárgyalás öt napig tartott az egyik texasi szövetségi bíróságon.

A PMC szerint az Apple megsértette a szabadalmát a saját fejlesztésű FairPlay technológiával,

amelyet az iTunes, az App Store, illetve az Apple Music applikációkból érkező titkosított tartalom terjesztésére használ.

Az Apple-nek nem ez az első hasonló ügye: a PMC perelte őket még 2015-ben, továbbá a Netflix ellen is folyamatban van egy hasonló eljárása.

Ezek is érdekelhetnek:

Az Apple legújabb terméke egy másik valóságba repíthet minket

Nem VR szemüveget fejleszt a cég, hanem egy hibrid technológiát.

Egy brazil hatóság közel kétmillió dollárra bírságolta az Apple-t, amiért az nem ad töltőt az iPhone 12 modellekhez

Az Apple szerint ők csak a bolygót mentenék, a brazilok szerint azonban a döntésnek több köze van a vásárlók megfejéséhez.

Az Apple olyan kínzásnak vetett alá egy iPhone 12-t, aminek ritkán van kitéve telefon

Nem is gondolnád, mennyi bajba kerülhet egy iPhone 12 főzés közben, amíg nem láttad ezt a videót.

(Forrás: HVG)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés