Az Asus ZenBook Pro 15 egy abszolút csodálatos konstrukció. Bárki életét megkönnyíti.

Lehet, hogy már mindenki vagy nagyon pici, vagy nagyon nagy laptopot akar attól függően, hogy mennyire sűrűn akarja hordozni, vagy hogy mekkora kijelző kell neki munkához és játékhoz. A 15”-es laptopok valahogy nem annyira népszerűek, pedig igazából pont tökéletes méretűek tudnak lenni bármihez, és ha ezzel a mérettel még vékonyak és könnyűek is maradnak úgy, hogy belül elég jó hardver teszi a dolgát, akkor egyenesen szerelembe lehet velük esni.

Én így voltam anno az Asus ZenBook 15-tel, amit hosszas keresgélés után vettem meg magamnak, és azóta is tökéletes társam munkában és játékban. Az Asus most kihozta a Pro verziót, ami még csinosabb, még erősebb és még ellenállhatatlanabb. De tényleg.

A ZenBook Pro 15 először is 10. generációs Intel-processzorokkal van megáldva, akár i7-10870H-val is megveheted, ami már tényleg elég erős proci ahhoz, hogy bármihez elég legyen. A háza tényleg kicsi, vékony és kecses, de az i7 mellé belefért egy GeForce 1650 Ti, ami lehet, hogy nem viszi el a legújabb játékokat RTX-szel, de ugyan már, elfuttat bármit kisebb kompromisszumokkal, és egy olyan laptoptól, amit eleve nem játékra szántak, ez bizony elég jó teljesítmény.

Ez a laptop ugyanis sokkal inkább való munkára, mint játékra, de nem vall szégyent akkor sem, ha alkalomadtán feltelepítesz rá valami komolyabbat egy régi klasszikusnál.

Mindemellett könnyű, vékony és nem annyira icipici. Maga a laptop gyönyörű, tényleg a kifinomult a legjobb jelző rá, bárhonnan is nézed. A finoman fénylő felület eleve nagyon elegáns, és simán elmehetsz vele úgy egy tárgyalásra is, hogy utána akár már rá is nyomhatsz a Forza Horizon 4-re, ami döcögésmentesen elfut. Imádom azokat a jeleneteket, amikor megcsodálják a laptopot a kinézete miatt, majd beindítok rajta egy viszonylag újabb játékot, és hitetlenkednek, hogy ez tényleg így el tud futni rajta.

A melóhoz, a konferenciákhoz jól jön, hogy AI zajszűrő technológia dolgozik benne, így elég jól ki tudja szűrni a környezeti zajokat beszéd közben, de ha többszereplős meeting fut rajta, akkor a többiek hangminőségét is normalizálni tudja.

Az ergonomikus billentyűzete elég nagy ahhoz, hogy jó legyen rajta gépelni, és ne akadjon rajta össze az ember ujja az összenyomottságtól. Az ErgoLift zsanér finoman kiemeli a billentyűzetet, kényelmes, jó méretű egy komolyabb szövegszerkesztési vagy szövegírási meló miatt sem kell megijedni, ha használjuk.

Bár nem teszteltem, de a ZenBook Pro 15 elvileg nagyon strapabíró a MIL-STD 810G katonai szabványnak megfelel, ami nem azt jelenti, hogy atomrakétákat tudsz kilőni vele, hanem azt, hogy bírja a leejtést, a rázkódást és a nagyon magas páratartalmat is. De azért ne ejtsd le egy szaunában, biztos, ami biztos.

Az a szép benne, hogy igazából tényleg minden porcikáját meg lehet csodálni.

Elegáns, egyáltalán nem hivalkodó, sőt, kifejezetten szépnek mondható munkalaptop, ami elfér a táskában, könnyű, mégsem kicsi, amihez akár érintőképernyőt is kérhetsz, de ha nem, az sem a világvége, amin jó gépelni, de még játszani is. Viszonylag sokáig bírja az akksija, van rajta HD kamera, és bőven elég port mindenhez (igen, még jack is).

Ilyen laptop nem sok van. Én is ezért vettem magamnak pont ezt, és tényleg boldogan használom minden nap. Biztosan van jobb és erősebb laptop, de ennyire univerzális és szép nincs még egy. Jaj, és persze a legfontosabb: az ára. A ZenBook Pro 15 nem egy közel milliós tétel i5-tel akár már 360 000 Ft-ért is megveheted, de i7-tel, 16GB RAM-mal, 1TB-os SSD-vel is meg lehet csípni 454 000 Ft körül.

Ez nem sok egy ilyen gépért, ha az ember tényleg arra vágyik, hogy egy univerzálisan felhasználható laptopja legyen, ami elegáns. Ha egy igazán jó 15”-es laptopot keresel mindenre, akkor a ZenBook Pro 15 valószínűleg a te életedet is könnyebbé teszi majd.

További infók itt: Asus ZenBook Pro 15

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában