Állítólag már idén meg fog történni.

A világegyetem egyik legnagyobb rejtélye és kérdése – ami valószínűleg azóta foglalkoztatja az emberiséget, amióta először az égboltra pillantottunk –, hogy

van-e élet a Földön kívül?

Ezzel kapcsolatban a BBC 2023-as szilveszteri műsorában Dame Maggie Aderin-Pocock világhírű brit csillagász azt mondta, hogy 2024-ben rábukkanhatunk a földön kívüli életre, mint mondja: „az idegen élet bizonyosan létezik odakint”. Ugyanakkor nem csak ő volt az egyetlen, aki ezzel a merész(?) jóslattal állt elő az év végén: Becky Smethurst neves brit asztrofizikus szerint

„nagyon rövid időn belül jöhet egy olyan tanulmány, ami azt állítja, hogy erős bizonyítékunk van egy exobolygó légkörében található bioszignatúrára*”.

*A bioszignatúra olyan gázokat és vegyi anyagokat jelent a légkörben, amik nagy valószínűséggel szerves élőlényekből származnak, és az általunk ismert biológiai folyamatokra utalnak.

Tim Peake brit űrhajós pedig a következőképpen fogalmazott a témával kapcsolatban egy, 2024 első hetében a CNBC-nek adott interjújában:

„Lehetséges, hogy a James Webb űrteleszkóp már rá is talált az idegen életre, csak nem akarják addig nyilvánosságra hozni vagy megerősíteni, amíg teljességgel meg nem bizonyosodnak róla, de találtunk egy bolygót, ami úgy tűnik, hogy erős jeleket ad a biológiai életre.”

Érdekes, hogy a fentebb említett személyek mindegyike brit, ami a szintén brit The Spectacor cikke szerint arra utalhat, hogy hamarosan érkezik egy brit eredetű – talán éppen szakértői véleményezés alatt álló – tanulmány, ami szilárd bizonyítékokkal áll elő egy exobolygón (Naprendszerünkön kívüli bolygón) lévő idegen élet létezéséről.

Akármi is lesz, „két lehetőség létezik: vagy egyedül vagyunk a világegyetemben, vagy nem. Mindkettő egyformán félelmetes – mondta egykor Arthur C. Clarke angol író.

(Forrás: The Spectator, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Azt tudod, miért látjuk néha nappal is a Holdat?

Furcsának tűnhet, hogy a nappali égbolton is láthatjuk a Holdat, de valójában ez teljesen normális.

Fotón a marsi vihar, amit még 40 ezer kilométeres távolságból is lehetett látni

A hatalmas marsi vihar a Naprendszer legnagyobb hegyének közelében tombolt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így néz ki egy rejtett galaxis a Földtől 11 millió fényévre

Van egy szó, amit a világ szinte minden nyelvén hasonlóan értenek és használnak

Erre a tíz egyszerű kérdésre iskolásként tudtad a választ – vajon most is menne?

További cikkeink a témában