Végre.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Csütörtökön megkapták az okleveleiket az első magyar űrszakos katonák, akik – értelemszerűen – elsőként végezték el a Bevezetés az űreszközök üzemeltetésébe című tanfolyamot.

A képzést ezt a Debreceni Egyetem az ELTE-vel és BME-vel közösen szervezte, ami speciális ismeretekkel vértezte fel a katonákat az űrhadviselésre, amely

„a legelitebb fegyvernem az új Magyar Honvédség történetében”

– mondta a Debreceni Egyetem rektora, Szilvássy Zoltán.

A Magyar Honvédség parancsnokhelyettese, Böröndi Gábor altábornagy szerint ugyanakkor nemcsak dicsőség elsőnek lenni, de hatalmas felelősséggel is jár, ugyanis ennek a tíz űrkatonának kell majd kitaposni az ösvényt. Azt is hozzátette, hogy 2030-2040 táján a nagyhatalmak a vezetési pontokat kitelepítik a világűrbe, és nyilvánvalóan megjelennek az űrfegyverek is.

Eközben...

Az irányíthatatlanul zuhanó 21 tonnás rakétára már a Pentagon is ráállt

Árgus szemekkel figyeli a világ. Már csak néhány nap, és minden kiderül.

(Forrás: MTI, fotó: MTI / Balázs Attila)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott