A francia-német együttműködésben készülő repülőgépnek egyelőre csak a makettje van kész, de az már ez alapján is látszik, hogy nem akármilyen gépet épít a Dassault és az Airbus.

A két francia cég már korábban letette a névjegyét a harci repülők terén, előbbi a Dassault Rafale-lal, utóbbi pedig az Eurofighter Typhoonnal, így már csak ebből a szempontból is érdekes, hogy mit hoz a két repülőgépgyártó együttműködése. A tervek szerint az új vadászgép 2040-től válthatja le a 4+ generációs európai vadászgépeket, és egy egész ökoszisztémát terveznek köré, aminek része lesz többek között egy teljesen önállóan működő "szárnysegéd" repülőgép is.

Tim Robinson on Twitter

Sleek shape of Franco-German NGF mockup from another angle. #PAS19 #avgeek

Ez az ötlet nagyon emlékeztet a brit BAE Systems elképzeléseire, akik a Tempest repülőgépüket eleve úgy tervezték, hogy pilóta nélkül is tudjon repülni, és szintén az Eurofighter Typhoont szeretnék vele nyugdíjba küldeni.

Bemutatták a brit szuperrepülőt

A Tempest vadászgép pilóta nélkül is képes lesz repülni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megtalálhatták az első egyértelmű bizonyítékot arra, hogy a világűr mélyén összetett, gyűrűs szerkezetű kénvegyületek is jelen vannak

Készülj, pénteken átbillen a Föld, és jön az év egyik legfontosabb pillanata

Színes egyéniség a középkategóriában a Google Pixel 10a

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
19% Igen, nagyon bejött.
33% Igen, de nekem annyira nem adta.
31% Nem láttam, de megnézem.
17% Nem láttam és nem is tervezem.
Hirdetés