Már a százötvenezret is meghaladta azoknak a felhasználóknak a száma, akik letöltötték a Death Clock, azaz Halálóra nevű alkalmazást. Az ötlet zseniális, de annyira morbid, hogy az ember fészkelődni kezd tőle.

A Death Clock a telepítés utáni regisztráció során rákérdez a felhasználó nemére, életkorára, étkezési, alkohol- és dohánytermék-fogyasztási szokásaira, illetve egy rakás más egészségügyi adatra, mint például arra, hogy az illetőnek milyen krónikus betegségei vannak, a családjában milyen betegségek fordultak elő vagy hogy sportol-e, ha igen, mit és milyen gyakran.

A kérdőív kitöltése után az app a betáplált adatokra rászabadít egy tanuló algoritmust, amit orvosi adatokkal, tanulmányokkal és statisztikákkal tréningeztek, és ami eredményként egy konkrét dátumot tol a felhasználó arcába, mely az illető halálának várható napját jelöli.

Az alkalmazás célja igazából nem a sokkolás, a Death Clock ugyanis egy rakás életvezetési tanáccsal látja el a felhasználóját, melyek betartása esetén a kapott dátum a jelentől egyre távolabbi időpontra pakolható. Az app fejlesztője, Brent Franson azt is elmondta, hogy a nyugdíj, a megtakarítások és a financiális kiadások is jobban tervezhetővé válnak, ha az ember tudja, mennyi ideje maradt még ezen a világon.

El kell ismerni, hogy az app egy egészen eredeti koncepcióval lép a hagyományos életmód tematikájú alkalmazások piacára. Ha nem zavar, hogy egy algoritmus kiszámolja a halálod napját, android rendszerű okoseszközökre itt, iOS-re pedig itt tudod letölteni az appot.

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Úgy fest, mégis megköszönhetjük az üstökösöknek azt, hogy víz van a Földön

Ez az ágyúgolyó nemcsak piszkosul gyors, de utazni is lehet rajta

Kiszámolták, melyik lesz 2025 legrosszabb napja

További cikkeink a témában
Luxus ízek, felejthetetlen pillanatok – Így válassz tökéletes szeszes italt karácsonyra
Hirdetés